پنج شنبه ٢٨ دی ١٣٩٦


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان مرجع منطقه ای مالکیت فکری انتخاب شد

 
    

پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرجع منطقه ای مالکیت فکری در زمینه ارزیابی علمی اختراعات ثبت شده ، انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: ایجاد دفتر مشاوره مالکیت فکری از سال 1387، همزمان با شروع فعالیت پارک وارائه عملکرد مطلوب و مؤثر در ارزیابی‌های انجام شده از دلایل انتخاب پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری درزمینه ارزیابی علمی اختراعات ثبت شده است .
دکتر سیف ا... سعدالدین افزود : بر اساس این مجوز علاوه بر واگذاری مسؤلیت ارزیابی علمی اختراعات ، مسؤلیت فرهنگ‌سازی، آموزش، اطلاع رسانی و بکارگیری اختراعات  در سطح منطقه ای هم به این پارک واگذار شده است ..
دکتر سعدالدین  از ارائه مشاوره علمی و اجرایی  به بیش از 500 نفر از مخترعان و نوآوران توسط دفتر مشاوره مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از سال 87 تا کنون خبر داد و گفت : از این تعداد حدود 400 اختراع موفق به ثبت در اداره ثبت مالکیت صنعتی کشور شده‌اند.
دکتر سعدالدین اظهار داشت : تاکنون370 مورد اختراع  در زمینه‌های مختلف علمی شامل: فنی و مهندسی- پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر و کشاورزی از سوی اداره کل ثبت اختراع کشور جهت ارزیابی به این دفتر ارجاع شده است .
همچنین همکاری در صدور تأیید يه علمی برای 10  اختراع ثبت شده اعضاء هیأت علمی، دانشجویان و واحدهاي فناور با  سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران و مراجع منطقه‌اي مالكيت فكري، از دیگر اقدامات دفتر مشاوره مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان است ..
یاد آور می شود ؛ دفتر مشاوره مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان اولین دفتر مشاوره مالكيت فكري در استان توانسته در راستای فرهنگ‌سازی مالکیت فکری با برگزاری کارگاههای آموزشی ثبت اختراع در سطح گسترده در منطقه نقش مؤثر و ارزنده ای جهت آموزش نیروی انسانی و رشد تعداد اختراعات و ثبت شرکت های دانش بنیان در استان داشته باشد ..
معاونت پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در راستای فعاليت سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران در ارزيابي علمي اختراعات، مراكزي را در كشور شناسايي و با توجه به قابليت‌هاي آن مراكز، اختيارات مذكور به عنوان مرجع مالكيت فكري رابه آنان واگذار می نماید .


      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1392/05/20 ساعت :١١:٢٠     تعداد نمایش:1739    کد خبر:٢٦٢٦