دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ |

اطلاعیه ها

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :5167288
بازديدکنندگان امروز :2331
کل بازديدکنندگان :23991288
بازديدکنندگان آنلاين :10
زمان بارگزاري صفحه :0/0938

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي      ارسال به دوست    

   گردهمایی تشکل های دانشجویی دانشگاه سمنان با حضور معاون وزیر علوم تشکیل شد


گردهمایی تشکل های دانشجویی دانشگاه سمنان شامل تشکل های اسلامی ، کانون های فرهنگی ، هنری و انجمن های  علمی دانشگاه سمنان  امروز با حضور معاون اموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سالن میثاق این دانشگاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، معاون فرهنگی دانشگاه سمنان گفت : در ابتدای این جلسه دبیران انجمن های علمی و تشکل های حاضر در جلسه در خصوص مسائل و مشکلات خود نظیر بازنگری آئین نامه های مربوط به تشکل های دانشجویی ، تاکید بر اختصاص اعتبارات مالی به حوزه امور فرهنگی و حمایت بیشتر این تشکل ها را مطرح کردند  .
دکتر کیوان کرامتی افزود :دانشجویان حاضر در این جلسه همچنین در خصوص اعتماد سازی در دانشگاه ها ، ایجاد فضای مناسب در دانشگاهها برای انتخابات ریاست جمهوری ، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و مشکلات آموزشی ، فرهنگی و خصوصی سازی خوابگاهها مطالبی را بیان کردند .
معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری هم در این گردهمایی از فعالیت 234 تشکل در دانشگاهها حبر داد و گفت : تعداد انجمن های علمی از 800 انجمن در سال 84 به  پنج هزار و 494 انجمن در سال 91  افزایش یافته است .
حسین نادری منش همچنین از انتشار چهار هزار و 200 نشریه دانشجویی در کشور خبر داد .
معاون اموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، به خصوصی سازی خوابگاه ها اشاره کرد و گفت : بر اساس برنامه پنجم توسعه وزارت علوم موظف شده است در جهت خصوصی سازی خوابگاه ها حرکت کند و سالانه 20 درصد از این خصوصی سازی انجام تا در پایان برنامه پنجم توسعه 100 درصد شود .
نادری منش به ائین نامه کرسی های آزاد اندیشی و حمایت کامل از برگزاری این کرسی ها در دانشگاهها اشاره کرد و گفت :در این آئین نامه مشکلی وجود ندارد اما باید به درستی اجرا شود و انتقادات در چارچوب این آئین نامه باشد تا برگزاری این کرسی های آزاد اندیشی باعث بروز مشکل در دانشگاهها نشوند .
وی همچنین اقتدار امروز کشوررا  در زمینه علمی عنوان کرد و افزود : هیچ یک از بخش های کشور به اندازه ی بخش علمی برای دشمن مهم نیست و پیشرفت کشورمان در این زمینه باعث ترس دشمن می شود .
معاون وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت :پیشرفت کشورمان در زمینه های هوا فضا ، هسته ای و علمی برای
دیگر کشورها بسیار شگفت انگیز است تا جائیکه این پیشرفت ها الگویی برای دانشجویان آنها  شده است .
نادری منش به انتخابات سال 88 و افت تحصیلی دانشجویان اشاره کرد و افزود : بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده امتحانات در ایام انتخابات لغو و به بعد از اول تیر ماه موکول می شود اما آموزش طبق روال ادامه دارد .
یاد آور می شود ؛ دانشگاه سمنان دارای سه تشکل اسلامی ، 40 انجمن علمی و 9 کانون فرهنگی هنری است .
      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1392/01/22 ساعت :٢١:٣٠     تعداد نمایش:1555    کد خبر:١٩٦٩

  
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2018 -Semnan university  All rights reserved

  عضویت در سرویس خبری