جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦ |


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   گردهمایی تشکل های دانشجویی دانشگاه سمنان با حضور معاون وزیر علوم تشکیل شد

 
    


گردهمایی تشکل های دانشجویی دانشگاه سمنان شامل تشکل های اسلامی ، کانون های فرهنگی ، هنری و انجمن های  علمی دانشگاه سمنان  امروز با حضور معاون اموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سالن میثاق این دانشگاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، معاون فرهنگی دانشگاه سمنان گفت : در ابتدای این جلسه دبیران انجمن های علمی و تشکل های حاضر در جلسه در خصوص مسائل و مشکلات خود نظیر بازنگری آئین نامه های مربوط به تشکل های دانشجویی ، تاکید بر اختصاص اعتبارات مالی به حوزه امور فرهنگی و حمایت بیشتر این تشکل ها را مطرح کردند  .
دکتر کیوان کرامتی افزود :دانشجویان حاضر در این جلسه همچنین در خصوص اعتماد سازی در دانشگاه ها ، ایجاد فضای مناسب در دانشگاهها برای انتخابات ریاست جمهوری ، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و مشکلات آموزشی ، فرهنگی و خصوصی سازی خوابگاهها مطالبی را بیان کردند .
معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری هم در این گردهمایی از فعالیت 234 تشکل در دانشگاهها حبر داد و گفت : تعداد انجمن های علمی از 800 انجمن در سال 84 به  پنج هزار و 494 انجمن در سال 91  افزایش یافته است .
حسین نادری منش همچنین از انتشار چهار هزار و 200 نشریه دانشجویی در کشور خبر داد .
معاون اموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، به خصوصی سازی خوابگاه ها اشاره کرد و گفت : بر اساس برنامه پنجم توسعه وزارت علوم موظف شده است در جهت خصوصی سازی خوابگاه ها حرکت کند و سالانه 20 درصد از این خصوصی سازی انجام تا در پایان برنامه پنجم توسعه 100 درصد شود .
نادری منش به ائین نامه کرسی های آزاد اندیشی و حمایت کامل از برگزاری این کرسی ها در دانشگاهها اشاره کرد و گفت :در این آئین نامه مشکلی وجود ندارد اما باید به درستی اجرا شود و انتقادات در چارچوب این آئین نامه باشد تا برگزاری این کرسی های آزاد اندیشی باعث بروز مشکل در دانشگاهها نشوند .
وی همچنین اقتدار امروز کشوررا  در زمینه علمی عنوان کرد و افزود : هیچ یک از بخش های کشور به اندازه ی بخش علمی برای دشمن مهم نیست و پیشرفت کشورمان در این زمینه باعث ترس دشمن می شود .
معاون وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت :پیشرفت کشورمان در زمینه های هوا فضا ، هسته ای و علمی برای
دیگر کشورها بسیار شگفت انگیز است تا جائیکه این پیشرفت ها الگویی برای دانشجویان آنها  شده است .
نادری منش به انتخابات سال 88 و افت تحصیلی دانشجویان اشاره کرد و افزود : بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده امتحانات در ایام انتخابات لغو و به بعد از اول تیر ماه موکول می شود اما آموزش طبق روال ادامه دارد .
یاد آور می شود ؛ دانشگاه سمنان دارای سه تشکل اسلامی ، 40 انجمن علمی و 9 کانون فرهنگی هنری است .
      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1392/01/22 ساعت :٢١:٣٠     تعداد نمایش:1467    کد خبر:١٩٦٩