چهارشنبه ٠٥ آذر ١٣٩٣
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3431574
 بازدید امروز : 5723
 کل بازدید : 11972652
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0.9672
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
تصاويری از دانشگاه
اخبار > گردهمایی تشکل های دانشجویی دانشگاه سمنان با حضور معاون وزیر علوم تشکیل شد


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   گردهمایی تشکل های دانشجویی دانشگاه سمنان با حضور معاون وزیر علوم تشکیل شد

 
    


گردهمایی تشکل های دانشجویی دانشگاه سمنان شامل تشکل های اسلامی ، کانون های فرهنگی ، هنری و انجمن های  علمی دانشگاه سمنان  امروز با حضور معاون اموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سالن میثاق این دانشگاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، معاون فرهنگی دانشگاه سمنان گفت : در ابتدای این جلسه دبیران انجمن های علمی و تشکل های حاضر در جلسه در خصوص مسائل و مشکلات خود نظیر بازنگری آئین نامه های مربوط به تشکل های دانشجویی ، تاکید بر اختصاص اعتبارات مالی به حوزه امور فرهنگی و حمایت بیشتر این تشکل ها را مطرح کردند  .
دکتر کیوان کرامتی افزود :دانشجویان حاضر در این جلسه همچنین در خصوص اعتماد سازی در دانشگاه ها ، ایجاد فضای مناسب در دانشگاهها برای انتخابات ریاست جمهوری ، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و مشکلات آموزشی ، فرهنگی و خصوصی سازی خوابگاهها مطالبی را بیان کردند .
معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری هم در این گردهمایی از فعالیت 234 تشکل در دانشگاهها حبر داد و گفت : تعداد انجمن های علمی از 800 انجمن در سال 84 به  پنج هزار و 494 انجمن در سال 91  افزایش یافته است .
حسین نادری منش همچنین از انتشار چهار هزار و 200 نشریه دانشجویی در کشور خبر داد .
معاون اموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، به خصوصی سازی خوابگاه ها اشاره کرد و گفت : بر اساس برنامه پنجم توسعه وزارت علوم موظف شده است در جهت خصوصی سازی خوابگاه ها حرکت کند و سالانه 20 درصد از این خصوصی سازی انجام تا در پایان برنامه پنجم توسعه 100 درصد شود .
نادری منش به ائین نامه کرسی های آزاد اندیشی و حمایت کامل از برگزاری این کرسی ها در دانشگاهها اشاره کرد و گفت :در این آئین نامه مشکلی وجود ندارد اما باید به درستی اجرا شود و انتقادات در چارچوب این آئین نامه باشد تا برگزاری این کرسی های آزاد اندیشی باعث بروز مشکل در دانشگاهها نشوند .
وی همچنین اقتدار امروز کشوررا  در زمینه علمی عنوان کرد و افزود : هیچ یک از بخش های کشور به اندازه ی بخش علمی برای دشمن مهم نیست و پیشرفت کشورمان در این زمینه باعث ترس دشمن می شود .
معاون وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت :پیشرفت کشورمان در زمینه های هوا فضا ، هسته ای و علمی برای
دیگر کشورها بسیار شگفت انگیز است تا جائیکه این پیشرفت ها الگویی برای دانشجویان آنها  شده است .
نادری منش به انتخابات سال 88 و افت تحصیلی دانشجویان اشاره کرد و افزود : بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده امتحانات در ایام انتخابات لغو و به بعد از اول تیر ماه موکول می شود اما آموزش طبق روال ادامه دارد .
یاد آور می شود ؛ دانشگاه سمنان دارای سه تشکل اسلامی ، 40 انجمن علمی و 9 کانون فرهنگی هنری است .
      

 

گروه خبری :اخبار عمومی دانشگاه    1392/01/22 ساعت :٢١:٣٠     تعداد نمایش:1124    کد خبر:١٩٦٩

 پیوندهای مفیدIنقشه دانشگاهIوضعیت آب و هوای شهر سمنانIتماس با ماIارتباط با ما
Copyright  © 2014 Semnan University   Semnan.ac.ir . All rights reserved .