سه شنبه ٠٣ مرداد ١٣٩٦ |

اطلاعیه ها

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :1001846
بازديدکنندگان امروز :4910
کل بازديدکنندگان :19196157
بازديدکنندگان آنلاين :9
زمان بارگزاري صفحه :0/1407

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي      ارسال به دوست    

   اولین همایش ملی رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران در دانشگاه سمنان به کار خود پایان داد

 
    

اولین همایش ملی رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران با حضور استاندار، مسوولان ونمایندگان هفت استان کلان منطقه البرز جنوبی و صاحبنظران و دانشگاهیان و معرفی 9 مقاله برتر به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، دکتر علیرضا عرفانی دبیر اجرایی در آئین اختتامیه این همایش گفت: آنچه از نتایج این همایش بر می آید،  این است که دستگاههای اجرایی برای حل مشکلات مناطق، ناگزیر به همکاری، همدلی و همراهی دانشگاهیان هستند و این همکاری باید بیش از پیش تقویت شود.
دکتر عرفانی همچنین از ایجاد دبیرخانه دائمی آمایش سرزمین در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به منظور پیگیری نتایج بدست آمده از این همایش خبر داد و گفت: پیگیری برگزاری این همایش به صورت دو سالانه در یکی از استانهای کلان منطقه البرز جنوبی از دیگر وظایف این دبیرخانه است.
 در دومین روز از این همایش شش نشست تخصصی برگزار شد.
افق های نوین در مطالعات آمایش سرزمین، حبله رود، توازن و تعاملات منطقه ای،  پدافند غیر عامل، مخاطرات طبیعی و کاربرد GISدر آمایش، آینده پژوهی و آینده نگری در آمایش از موضوعات شش نشست تخصصی دومین روز اولین همایش ملی رویکردهای نوین آمایش سرزمین در ایران بود.
در مجموع 100 مقاله به صورت کامل به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که با رای هیات داوران  69 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر در مدت دو روز برگزاری این همایش ارائه شد.
این همایش در 13 محور از جمله آسیب شناسی اجرای طرحهای آمایش سرزمین، الزامات و کاستی های جایگاه قانونی آمایش سرزمین در ایران، راهکارهای اجرا و سازماندهی طرحهای آمایش در ایران، هزاره سوم و افق های نوین در آمایش سرزمین و نقش تعاملات بخشی در رویکردهای نوین آمایش سرزمین برگزار شد .
این همایش با همکاری استانداری و دانشگاه سمنان برگزار شد.

 

 

                  
 
 
 

 
 

 
 

 
 


 


      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه, اخبار همایش ها, وقایع تاریخی دانشگاه    1393/06/27 ساعت :١٦:٣٣     تعداد نمایش:7948    کد خبر:٥٠٧٧

  
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2017 -Semnan university  All rights reserved

  عضویت در سرویس خبری