يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   در سفر رئیس دانشگاه سمنان به مجارستان مطرح شد ؛ همکاری های علمی دانشگاه سمنان و دانشگاههای مجارستان گسترش می یابد

 در سفر دکتر عباس هنر بخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان به کشور مجارستان و دیدار با روسای دانشگاههای استرهازی ایگر و دانشگاه فنی بوداپست بر گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی تاکید شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر عباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در این دیدارها با تشریح فعالیت های  دانشگاه سمنان و توضیح پیرامون دانشکده ها و رشته های تحصیلی این دانشگاه، اعلام آمادگی کرد تا در زمینه های مورد علاقه، همکاری علمی و تحقیقاتی مشترک بین اساتید و دانشجویان این دانشگاه و دانشگاههای استرهازی ایگر و دانشگاه فنی بوداپست  صورت پذیرد.
رئیس دانشگاه سمنان همچنین از شهر «ایگر» مجارستان دیدار و با رئیس دانشگاه این شهر ملاقات کرد.
دکتر هنربخش در این دیدار از امضا یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه سمنان و دانشگاه ایگر مجارستان استقبال و اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک با امضا این یادداشت تفاهم، همکاری بین دو دانشگاه گسترش یابد.
کالمن لیپتای رئیس دانشگاه شهر ایگر مجارستان نیز در این نشست ضمن ابراز علاقه به همکاری با دانشگاه سمنان ، امضا یادداشت تفاهم بین دو دانشگاه و تعیین محورهای همکاری را پیشنهاد داد.
همچنین پروفسور یانوش یوشا رئیس دانشگاه تکنولوژی بوداپست نیز در دیدار با رئیس دانشگاه سمنان با اشاره به قدمت دانشگاه و اشتغال به تحصیل بالغ بر 20 هزار دانشجو در آن، تحقیقات در زمینه فنی و مهندسی را یکی از اولویت های این دانشگاه برشمرد و برای همکاریهای علمی و پژوهشی و اجرای  پروژه های مشترک بین دانشگاه تکنولوژی بوداپست و دانشگاه سمنان اعلام آمادگی کرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان  هم که در این دیدار ها حضور داشت ، بر گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تاکید کرد.
غلامعلی رجبی یزدی با اشاره به توانمندی های آموزشی و رتبه های علمی دانشگاه های ایران و مجارستان، ایجاد بستر برای توسعه همکاری های علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه های دو کشور را مهم قلمداد کرد.
وی در این دیدارها محورهای این همکاری ها را تبادل استاد، برگزاری دوره های آموزشی مشترک و تحقیقات در رشته های فنی و مهندسی خواند و افزود: روند رو به رشد روابط ایران و مجارستان بیانگر اراده سیاسی دو کشور برای تعمیق همکاری ها در زمینه های مختلف از جمله همکاری های علمی و دانشگاهی است.      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1396/07/15 ساعت :١١:٣٧     تعداد نمایش:1057    کد خبر:١١٩٣٧